subscribe
Nezařazené

Lichořeřišnice větší

Je to krásná bylinka, která krášlila zahrádky našich babiček. Tato letnička je velice skromná, ale s velkou léčebnou silou. Má výtečné desinfekční schopnosti a umí si poradit se stafylokoky, streptokoky, salmonelou a dalšími druhy bakterií. Její široké spektrum účinností se využívá hlavně při zánětech močového měchýře, ale i v oblasti dýchacích cest.

Pokud vám roste na zahrádce, můžete si, jak naše moudré babičky, nasbírat lístky i nať a přidat do salátu nebo každý den nasbírejte hrst lístků a snězte. Budete mít stálý zdroj vitamínů a desinfekčních látek, které budou preventivně působit na vaše močové cesty a celý imunitní systém.

A když nemáte zahrádku a trápí vás opakované záněty močového měchýře a trpíte na záněty průdušek, užívejte lichořeřišnici v tinktuře, kterou koupíte v obchodě s bylinkami. Lihový roztok je neúčinnější a užívá se 3x denně. Léčebný účinek už nastupuje za dvě hodiny v močovém měchýři a do čtyř hodin v plicích.

Dříve byla lichořeřišnice oblíbená bylinka proti vypadávání vlasů a lupům. Také podporuje růst vlasů. Osvědčený je odvar z dvou hrstí natě a lístků lichořeřišnice, které dáte do studené vody a vaříte přikryté 15 minut na mírném ohni, 15 minut vylouhujete, scedíte. Odvar použijete jako poslední propláchnutí vlasů po jejich umytí. Užíváte 2x týdně.

Renata Herber (autorka knihy Babiččina lékárna a knihy Babiččiny bylinky)

Komentáře nejsou povoleny.

Renata Herber kartářka

Renata Herber je respektovaná kartářka a bylinná léčitelka. Renata Herber je úspěšnou autorkou mnoha knih s ezoterickou tématikou. Před 15-ti lety založila školu věštění, zabývá se věšteckými technikami, lidovým léčitelstvím a okultismem již 30 let. Ve své praxi věští, vede bylinářskou poradnu, školí a přednáší. Více zde.

Nejnovější články

Kontaktujte mě

Telefon: +420 777 01 42 45
Skype: renataherber

Věštírna Opava
Pekařská 60, Opava

Věštírna Ostrava
Ulice 28.října č. 209, Ostrava - Mariánské Hory

Věštírna Praha
V přípravě...

Facebook